Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

DUSZPASTERZE PARAFII

ŚW. JUDY TADEUSZA

W KRAKOWIE - CZYŻYNACH

 

Kościół budowany w latach 1936-1939

Parafia erygowana dekretem Księcia Kardynała 

Adama Stefana Sapiehy 15.04.1951 r.

 

Lp.

Imię i nazwisko Kapłana

Pobyt w parafii

Stanowisko

1.

KS. JÓZEF ZASTAWNIAK

1935 - 1951

15.04.1951 – 15.05.1960

Proboszcz w Mogile, rektor kościoła filialnego w Czyżynach

Proboszcz

2.

KS. WŁADYSŁAW PACIOREK

15.08.1959 – 18.04.1961

16.04.1960 – 07.05.1962

Wikariusz

Tymczasowy Administrator

3.

Ks. Czesław Jurczyk

25.08.1960 – 01.08.1963

Wikariusz

4.

KS. STANISŁAW MICHAŁEK

18.04.1961 – 7.05.1962

07.05.1962 – 14.04.1966

14.04.1966 – 17.08.1986

Wikariusz

ADMINISTRATOR

PROBOSZCZ

5.

Ks. Tadeusz Czarnota

01.08.1963 – 20.08.1966

Wikariusz

6.

Ks. Józef Wielgosz

20.08.1966 – 20.08.1967

Wikariusz

7.

Ks. Marian Toboła

20.08.1967 – 25.06.1972

Wikariusz

8.

Ks. Anatol Boczek

03.04.1964 – 30.08.1989

Wikariusz

9.

Ks. Franciszek Juchas

25.06.1972 – 18.08.1978

Wikariusz

10.

Ks. Jan Franczak

23.06.1974 – 15.04.1981

Wikariusz

11.

Ks. Stanisław Wąsik SDS

19.08.1978 – 21.06.1980

Wikariusz

12.

Ks. Roman Sasuła

21.06.1980 – 22.08.1982

Wikariusz

13.

Ks. Władysław Pasternak

28.06.1981 – 22.08.1987

Wikariusz

14.

Ks. Tadeusz Rudek

22.08.1982 – 30.06.1983

Wikariusz

15.

Ks. Jan Dwornik

30.06.1983 – 29.06.1985

Wikariusz

16.

Ks. Ryszard Kubasiak

29.06.1985 – 07.02.1987

Wikariusz

17.

Ks. Ignacy Moskwa

29.06.1985 – 23.08.1986

Wikariusz

18.

Ks. Leszek Koniorczyk

23.08.1986 – 07.08.1988

Wikariusz

19.

KS. ZBIGNIEW GERLE

17.08.1986 – 30.11.1986

30.11.1986 – 25.06.1993

ADMINISTRATOR

PROBOSZCZ

20.

Ks. Włodzimierz Łukowicz

1987 – 1990

Wizytator katechetyczny, pomoc w duszpasterstwie

21.

Ks. Maciej Ostrowski

1987 – 1990

Wizytator katechetyczny, pomoc w duszpasterstwie

22.

Ks. Maciej Piątek

22.08.1987 – 26.08.1989

Wikariusz

23.

Ks. Antoni Świerczek

20.08.1988 – 01.07.1990

Wikariusz

24.

Ks. Marian Bendyk

26.08.1989 – 10.08.1990

Wikariusz

25.

Ks. Grzegorz Mrowiec

26.08.1989 – 27.08.1994

Wikariusz

26.

Ks. Szczepan Gluza

25.08.1990 – 25.08.1998

Wikariusz

27.

Ks. Czesław Sandecki

25.08.1990 – 27.08.1993

Wikariusz

28.

Ks. Jan Machniak

11.09.1990 – 31.05.1991

Wykładowca na Wydziale Teologicznym PAT, pomoc w duszpasterstwie

29.

Ks. Emil Furtak

24.08.1991 – 27.08.1993

Wikariusz

30.

Ks. Rafał Szczurowski

27.08.1993 – 26.08.1995

Wikariusz

31.

Ks. Kazimierz Tyrka

27.08.1993 – 27.08.1994

Wikariusz

32.

KS. JAN GWIZDOŃ

05.07.1993 – 02.10.2010

PROBOSZCZ

33.

Ks. Wiesław Czubernat

27.08.1994 – 27.08.1996

Wikariusz

34.

Ks. Janusz Wielgus

27.08.1994 – 23.08.2001

Wikariusz

35.

Ks. Jerzy Zuber

26.08.1995 – 25.08.1998

Wikariusz

36.

Ks. Robert Morawski

27.08.1996 – 07.12.2002

Wikariusz

37.

Ks. Adam Bartnicki

25.08.1998 – 25.08.2007

Wikariusz

38.

Ks. Czesław Bogdał

25.08.1998 – 30.08.2002

Wikariusz

39.

Ks. Jerzy Biernat

23.08.2001 – 20.08.2005

Wikariusz

40.

Ks. Marcin Szegda

30.08.2002 – 21.03.2004

Wikariusz

41.

Ks. Grzegorz Stachowski

08.12.2002 – 27.01.2007

Wikariusz

42.

Ks. Kazimierz Foltyn

27.08.2004 – 26.08.2006

Wikariusz

43.

Ks. Michał Kowalski

21.08.2005 – 26.08.2008

Wikariusz

44.

Ks. Marek Guśpiel

26.08.2006 – 25.08.2007

Wikariusz

45.

Ks. Michał Leśniak

25.08.2007 – 27.08.2011

Wikariusz

46.

Ks. Jarosław Nowak

25.08.2007 – 26.08.2008

Wikariusz

47.

Ks. Krzysztof Polewka

25.08.2007 –

Wikariusz

48.

Ks. Tadeusz Pawlica

26.08.2008 – 09.12.2017

Wikariusz

49.

Ks. Bartłomiej Pępek

26.08.2008. – 31.07.2012

Wikariusz

50.

KS. CZESŁAW SANDECKI

09.10.2010 –

PROBOSZCZ

51.

Ks. Dariusz Ostrowski

27.08.2011 – 30.06.2012

Wikariusz

52.

Ks. Marcin Wolczko

30.08.2012 – 28.08.2014

Wikariusz

53.

Ks. Wojciech Wasztyl

30.08.2012 – 28.08.2014

Wikariusz

54.

Ks. Sebastian Nowicki

28.08.2014 –

Wikariusz

55.

Ks. Michał Paruch

28.08.2014 – 25.08.2018

Wikariusz

56.

Ks. Artur Czepiel

26.08.2018 –

Wikariusz

57.

Ks. Paweł Maciąg

27.08.2018 –

Pomoc w duszpasterstwie

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 153

Wczoraj 264

W tym tygodniu 1225

W tym miesiącu 4623

Wszystkie odwiedziny 558155

Obecnie 20 gości na stronie.

Do góry