Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

 ♦ Dzisiejsza 1. Niedziela Adwentu, rozpoczyna w Kościele nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi: W mocy Bożego Ducha. Słowa te umieściliśmy nad wejściem do naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 1800, kolejny Wieczór Uwielbienia, z adoracją i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

♦ Od jutra zapraszamy na Roraty o godz. 630. Od 600 będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do udziału w Roratach gorąco zachęcamy wszystkich: dorosłych, młodzież, rodziców i dzieci z lampionami. Po Roratach dzieci tradycyjnie będą losować figurkę Matki Bożej, otrzymywać kolorowe obrazki i ciepły, słodki poczęstunek w sali na plebanii. Informacje o Roratach są umieszczone na stronie internetowej parafii.

♦ W kalendarzu liturgicznym: jutro wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana; we wtorek św. Barbary, dziewicy i męczennicy; w czwartek św. Mikołaja biskupa; w piątek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 630 (Roraty), 900, 1630 i 1800.

W środę, 5 grudnia, od godz. 1630 do 1730, dyżur parafialnego zespołu Caritas, a po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu. Zapraszamy chętnych, młodych Parafian do włączenia się w prace zespołu Caritas i przyjście na spotkanie.

♦ Przed kościołem, parafialny zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Mała świeca kosztuje 8 zł, duża 15 zł. Ofiary złożone powyżej tych kwot, będą przeznaczone na pomoc  dla potrzebujących w parafii. Organizujemy również wsparcie dla biednych z ofiar składanych do skarbon znajdujących się w kościele.

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii, rozpoczyna się zbiórka żywności i artykułów chemicznych z przeznaczeniem dla biednych. Wykaz proponowanych artykułów, znajduje się na torbie charytatywnej umieszczonej w gablocie i na stronie internetowej. Taką torbę, inną, lub po prostu zwykłą reklamówkę, można wypełnić produktami, przynieść do kościoła również w następną niedzielę 9. grudnia lub też na Roraty w dni powszednie i złożyć do przygotowanych koszy lub w zakrystii. Zespół Caritas dokona segregacji i dystrybucji przyniesionych darów. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, składane przy zakupie świec wigilijnych, do skarbon i produkty przyniesione w torbach charytatywnych. Bóg zapłać!

♦ W tym tygodniu przypada 1. czwartek i piątek miesiąca.  W 1. czwartek, o godz. 1615 spotkanie formacyjne członków Straży Honorowej Serca Jezusowego; o godz. 1700 Godzina Święta.  W 1. piątek spowiedź rano i po południu od godz. 1600 do 1900. Msza św. dla dzieci o godz. 1700.

♦ W przyszłą niedzielę o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów do Lourdes, w dniach 9 – 13 września br.

♦ Zakończyło się, na tym etapie, odnawianie kaplicy Bożego Miłosierdzia i został powieszony nowy obraz św. Jana Pawła II. Serdecznie dziękujemy fundatorom obrazu, a także wszystkim Parafianom, którzy swoimi ofiarami wspierają upiększanie naszego kościoła. W najbliższych miesiącach, w kaplicy zostanie zamontowana nowa boazeria i umieszczony obraz św. S. Faustyny.

Duszpasterstwo Akademickie RUBIKON przy naszej parafii, serdecznie zaprasza studentów na spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1800, w sali na plebanii. Duszpasterstwo RUBIKON tworzy młodzież akademicka z różnych uczelni krakowskich.

Panowie Organista i Kościelny roznoszą do rodzin naszej parafii opłatki wigilijne.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Mieczysława Kiesia, lat 70; Kazimierza Muchy, lat 80 i Tadeusza Książka, lat 69, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 7

Wczoraj 198

W tym tygodniu 604

W tym miesiącu 5800

Wszystkie odwiedziny 669095

Obecnie 21 gości na stronie.

Do góry