Zamieszczone niżej programy pielgrzymek mają charakter roboczy.

W najbliższym czasie zostaną podane dokładne programy,
ceny i inne ustalenia organizacyjne

1. 9 marca (sobota)pielgrzymka do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, udział w parafialnej Drodze Krzyżowej w intencji owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych. Wyjazd o godz. 830, koszt 25 zł. W programie: Msza św. o godz. 1000, po niej Droga Krzyżowa.

2. 11 maja (sobota) - pielgrzymka do Sanktuarium Narodowego Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. W programie także: nawiedzenie kaplicy pw. Najświętszego Serca P. Jezusa w Jaszczurówce i Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy.

Wyjazd sprzed kościoła parafialnego w Krakowie-Czyżynach o godz. 7.00, koszt 35 zł.

1. 8 czerwca (sobota) - pielgrzymka dla członków parafialnych grup do Sanktuarium Matki Bożej w Lewoczy (Słowacja - Marianská hora), które odwiedził Jan Paweł II. W programie m.in. zwiedzanie miasta (kościół św. Jakuba, w którym znajduje się 18 gotyckich i renesansowych ołtarzy, z których za najbardziej unikatowy i wartościowy uchodzi wykonany przez samego Mistrza Pawła (uznawanego za ucznia Wita Stwosza) ołtarz główny św. Jakuba Apostoła. Jest największym gotyckim ołtarzem na świecie. Msza św. w Sanktuarium.

W drodze powrotnej nawiedzenie kościoła p.w. Świętej Trójcy w Czarnej Górze (OO. Cystersi).

1. 21/22 czerwca (piątek/sobota) – parafialna pielgrzymka na Jasną Górę na nocne czuwanie. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 1700, powrót w sobotę ok. godz. 700. Koszt 30 zł.

2. 13 lipca (sobota) pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Anny na Górze Świętej Anny. W programie także: nawiedzenie Sanktuarium św. Jacka i kompleksu pałacowego w Kamieniu Śląskim i Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

3. Plakat Perly Polski wschodniej m20 – 24 sierpnia (wtorek - sobota) PERŁY POLSKI WSCHODNIEJ

Program orientacyjny

• 20 sierpnia 2019 (wtorek), wyjazd godz. 600. W programie dnia: Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej (Msza św.); Tykocin; Sokółka (miejsce Cudu Eucharystycznego) - Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego; Święta Woda - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Nocleg.
  • 21 sierpnia 2019 (środa). W programie dnia: zwiedzanie Supraśla – miasta w sercu Puszczy Knyszyńskiej; zwiedzanie wsi Kruszyniany – wsi polskiej społeczności tatarskiej; zwiedzanie Hajnówki i Białowieży. Nocleg w Serpelicach (par. i klasztor OO. Kapucynów).
  • 22 sierpnia 2019 (czwartek). W programie dnia: nawiedzenie Świętej Góry Grabarki – serca prawosławia w Polsce; zwiedzanie Siemiatycz i Drohiczyna; nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej. Nocleg w Serpelicach.
  • 23 sierpnia 2019 (piątek). W programie dnia: zwiedzanie Białej Podlaskiej, Pratulina i Kostomłotów; nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Kodeńskiej w Kodniu oraz Monasteru Świętego Onufrego w Jabłecznej. Nocleg w Serpelicach.
  • 24 sierpnia 2019 (sobota). W programie dnia: zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego Rodziny Zamoyskich w Kozłówce oraz Pałacu Czartoryskich w Puławach. Powrót do Krakowa.

(dokładny program, cena, zostaną podane w późniejszym czasie)

1. Pielgrzymka Bialorus 2019 m23- 28 września (poniedziałek – sobota) Pielgrzymka na Białoruś, Rzeczpospolita Obojga Narodów.

Program opisowy

Naszą pielgrzymkę zaczniemy od Podlasia, zwiedzimy Białystok, także Białystok bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika i kierownika duchowego św. S. Faustyny, bezpośrednio związanego z tajemnicą objawień Jezusa Miłosiernego.

Po przekroczeniu granicy spędzimy 5 dni na Białorusi; zwiedzimy Grodno, miasto królewskie; Bahatyrowicze, słynne z powieści Elizy Orzeszkowej. Tam nad pięknie meandrującą rzeką Niemen pomodlimy się nad grobem Cecylii i Jana, odwiedzimy mogiłę powstańców. Zobaczymy słynny majątek Korczyn.

Podróżując po Białorusi odwiedzimy miejsca związane z Adamem Mickiewiczem, zobaczymy dom, w którym się urodził - Zaosie, spędzał czas - Nowogródek. Spędzimy też czas nad słynnym Jeziorem Świteź. Poza Adamem Mickiewiczem, poznamy bliżej życie także Tadeusza Kościuszki - Kosów Poleski i innych ważnych postaci, związanych z naszą kulturą i historią, jak np. Rodzina Radziwiłłów – Nieśwież, Mir.

Żeby poznać prawdę o Białorusinach pojedziemy do Mińska, poznamy wschodni „Nowy Jork”, piękne miasto, nowoczesne, ale także z zachowaną starą zabudową, uratowaną z pożogi wojennej.

Naszą pielgrzymkę zakończymy w Brześciu, twierdzy z czasów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

W trakcie podróżowania będziemy odwiedzać miejsca kultu, o których mieszkańcy Białorusi nie zapomnieli nigdy, jak fara nowogródzka, gdzie Władysław Jagiełło brał ślub z Sonką Holszańską; pomodlimy się na miejscu kaźni Sióstr Nazaretanek, których ofiara uratowała mieszkańców Nowogródka; odwiedzimy Żyrowice, z maleńkim obrazem Matki Bożej, słynącym łaskami. W Mińsku pomodlimy się w polskim kościele katolickim p.w. św. Szymona i Heleny. W Grodnie pomodlimy się w Katedrze. Odwiedzimy także inne, ważne miejsca kultu i wiary chrześcijańskiej na Białorusi.

Na Białorusi obowiązują paszporty, ważne, co najmniej 3 miesiące od przekroczenia granicy.

Szczegółowy program zostanie podany w najbliższym czasie.

******************

Informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej

8. Pielgrzymka do Ziemi Świętej - 8 dni - 04.11 - 11.11.2019r.

pielgrzymka ziemia swieta m

Uwaga,
w związku z koniecznością rezerwacji biletów lotniczych prosimy osoby zainteresowane uczestnictwem w pielgrzymce o zgłoszenie się do końca kwietnia do ks. Sebastiana bądź we wtorek do kancelarii parafialnej w celu pobrania odpowiednich dokumentów.

ul. Wężyka 6

tel. 012 647 94 88

logo juda

W tym tygodniu 449

W tym miesiącu 8311

Wszystkie odwiedziny 607932

Obecnie 18 gości na stronie.