Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy 22. Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbienia, z modlitwą o uzdrowienie, adoracją, śpiewem, indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

♦ Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. O godz. 800 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, nauczycieli i rodziców ze SP 156, natomiast na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy, wraz z rodzicami, uczniów z naszej parafii uczęszczających do innych szkół podstawowych i młodzież ze szkół średnich. Od godz. 1700 spowiedź św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Od modlitwy i zawierzenia siebie Opatrzności Bożej zacznijmy nowy rok pracy szkolnej i katechetycznej. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci, tych małych i większych, do spowiedzi św. i udziału we Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny.

♦  W najbliższą środę, 4 września, od godz. 1600 do 1730, dyżur parafialnego zespołu Caritas, a po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu. Zapraszamy chętnych Parafian do włączenia się w nowym roku szkolnym w prace naszego zespołu Caritas.

♦ W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W 1. czwartek o godz. 1615 spotkanie formacyjne członków Straży Honorowej Serca Jezusowego, o 1700 Godzina Święta.  W 1. piątek spowiedź św. rano od godz. 630 do 730,  po południu: dla dzieci od 1600; Msza św. o godz. 1700. Spowiedź św. dla młodzieży i starszych od 1700 do 1900.

♦ W 1. sobotę o godz. 830 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem pierwszosobotnim, prowadzonym przez Róże Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!.

♦ Od jutra Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 630, 700 i 1800.

♦ W dniu 28 sierpnia posługę duszpasterską w naszej parafii zakończył ks. dr Paweł Maciąg, kapłan archidiecezji lubelskiej, który powrócił do swojej rodzimej diecezji. Ks. Pawłowi wyrażamy serdeczną wdzięczność za pracę w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu nowych obowiązków.

♦ Natomiast, zgodnie z decyzją Metropolity Krakowskiego, posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął ks. mgr Mieczysław Frytek, wieloletni duszpasterz na Ukrainie. Księdzu Mieczysławowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Judy Tadeusza – Patrona naszej parafii.

♦ W przyszłą niedzielę, o godz. 630 sprzed kościoła, wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 35 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii. W programie: o godz. 900 Droga Krzyżowa od stacji „U Piłata”, o 1100 Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego. 

         ♦ Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów, którzy w listopadzie będą uczestniczyć w pielgrzymce do Ziemi Świętej odbędzie się we wtorek 17 września br. o godz. 1900 na plebanii. Przypominamy o konieczności dokonania brakujących wpłat do 10 września br. u ks. Sebastiana lub w biurze podróży.

♦ W parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Szklanych Domach trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Szczegóły na stronie internetowej.

♦ Po przerwie wakacyjnej wznawia swoją działalność w naszej parafii Poradnia dla narzeczonych. Informacje na stronie internetowej.

♦ Również po wakacjach rozpoczyna swoje spotkania i próby parafialny chór Vox fidei. Pierwsza próba w środę o godz. 1900. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich chętnych Parafian do włączenia się w działalność naszego chóru, a przez to do podnoszenia swoich umiejętności wokalnych i uwielbiania Boga w liturgii poprzez śpiew.

♦ Rada Dzielnicy XIV Czyżyny, Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Łęg” oraz nasza parafia, zapraszają na „Dożynki dzielnicowe w Łęgu”, które odbędą się w przyszłą niedzielę 8 września. Dożynki rozpocznie Msza św. dziękczynna, w naszym kościele o godz. 1300. Po Eucharystii przejazd wozu dożynkowego do świetlicy w Łęgu, ul. Na Załęczu 1a. Tam o godz. 1500 oficjalne otwarcie dożynek i część artystyczna. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości do udziału w dożynkach i wspólnym dziękczynieniu Bogu za tegoroczne, trudne plony. Dokładny program dożynek znajduje się na plakacie i stronie internetowej parafii.

♦ Nasza parafia w dniach 10-12 października, organizuje 3-dniową pielgrzymkę Perły Podkarpacia, wzorem wspaniałej pielgrzymki Perły Polski Wschodniej, która odbyła się tydzień temu. W programie m.in. nawiedzenie sanktuariów: w Dębowcu, Dukli, Miejscu Piastowym, Starej Wsi, Kalwarii Pacławskiej, a także zwiedzanie Krasiczyna, Przemyśla, Łańcuta. Dokładne informacje na plakacie, stronie parafii i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 121

Wczoraj 216

W tym tygodniu 1143

W tym miesiącu 5436

Wszystkie odwiedziny 716186

Obecnie 23 gości na stronie.

Do góry