Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą. O godz. 1300 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory, o godz. 1500 rozpoczną się dożynki w Łęgu, ul. Na Załęczu 1a. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości do udziału w dożynkach i wspólnym dziękczynieniu Bogu za tegoroczne, trudne plony. Program dożynek jest na plakacie i stronie internetowej parafii.

W kalendarzu liturgicznym: jutro wspomnienie bł. Anieli Salawy; w piątek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 1800 Msza św. z kazaniem, po niej procesja z różańcem pokutnym. Zapraszamy do licznego udziału.

W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główna Msza św. odpustowa w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile w przyszłą niedzielę 15 września o godz. 1100. Nabożeństwo dla chorych i starszych w piątek 20 września, o godz. 1130. W ramach odpustu mogilskiego nasza parafia została zaproszona do udziału we Mszy św. w poniedziałek 16 września o godz. 1800. Program odpustu mogilskiego jest na plakacie i stronie internetowej parafii.

♦ W sobotę, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msze św. ranne w naszym kościele zostaną odprawione przy ołtarzu z krzyżem P. Jezusa.

♦ Jutro, od godz. 1730 członkowie Akcji Katolickiej będą przewodniczyć modlitwie różańcowej w intencji Ojczyzny. O godz. 1800 Msza św. również w intencji Ojczyzny, a po Niej spotkanie członków Akcji Katolickiej.

♦ W niedzielę 22 września, rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie uczniów klas III ze szkół podstawowych do 1. Komunii św. W tym dniu, na Mszę św. o godz. 1500, zapraszamy wraz z rodzicami, uczniów z klas III ze SP 156 i innych szkół, których rodzice pragną, aby ich dzieci w niedzielę 17 maja 2020 r., przystąpiły do 1. Komunii św. w parafialnym kościele. Informacje na stronie internetowej i u ks. Artura.

♦ Natomiast w niedzielę, 29 września, rozpocznie się przygotowanie uczniów do Sakramentu Bierzmowania. W tym dniu, na Mszę św. o godz. 1600, wraz z rodzicami, zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas: VII, VIII szkół podstawowych oraz z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, z całej naszej parafii. Po Mszy św., uczniowie otrzymają informacje na temat zapisywania się do grup i terminów spotkań. Informacje również na stronie internetowej.

♦ W sobotę 28 września odbędzie się X Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W programie: o godz. 1000 modlitwa i przywitanie, następnie konferencja i różaniec w intencji Ojczyzny, o godz. 1200 Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego. Do udziału zapraszamy członków róż różańcowych z naszej parafii, jak również wszystkich chętnych, modlących się na różańcu. Gdyby ktoś zechciał skorzystać z busa, który odjedzie sprzed naszego kościoła o godz. 900, a po zakończeniu Mszy św. przywiezie do Czyżyn, prosimy o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii. Koszt 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.

♦ Msza św. w intencji Pielgrzymów do Zakopanego z ks. Arturem w dniu 11 maja, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 1000.

♦ Nasza parafia w dniach 10-12 października, organizuje 3-dniową pielgrzymkę Perły Podkarpacia, wzorem pielgrzymki Perły Polski Wschodniej. W programie m.in. nawiedzenie sanktuariów: w Dębowcu, Dukli, Miejscu Piastowym, Starej Wsi, Kalwarii Pacławskiej, a także zwiedzanie Krasiczyna, Przemyśla, Łańcuta. Dokładne informacje na plakacie, stronie parafii i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej odbędzie się w niedzielę 22 września, o godz. 1900. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

♦ W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na rzecz Duszpasterskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Krakowie. Stowarzyszenie istnieje od 1996 r., obecnie liczy 64 osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Od 1999 r. Stowarzyszenie prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej, do którego uczęszcza 35 osób, w tym również nasi Parafianie. Wszystkim Ofiarodawcom już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać!

♦ W sobotę 21 września Wspólnota Straży Honorowej Najświętszego Serca P. Jezusa w naszej parafii będzie obchodzić Jubileusz 25-lecia powstania. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnego świętowania!

♦ Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów, którzy w listopadzie będą uczestniczyć w pielgrzymce do Ziemi Świętej odbędzie się we wtorek 17 września br. o godz. 1900 na plebanii. Przypominamy o konieczności dokonania brakujących wpłat do 10 września br. u ks. Sebastiana lub w biurze podróży.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp.: Stanisława Idzika,  lat 89 i Michaliny Kulpa, lat 94, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 71

Wczoraj 1045

W tym tygodniu 71

W tym miesiącu 2681

Wszystkie odwiedziny 735989

Obecnie 24 gości na stronie.

Do góry