Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy 27. Niedzielę Zwykłą. O godz. 1730 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. wieczornej kolejny Wieczór Uwielbienia z adoracją, śpiewem, indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

♦ Również w dniu dzisiejszym, na Mszę św. o godz. 1800, inaugurującą nowy rok akademicki w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, zapraszamy studentów AWF, pracowników naukowych tej Uczelni, jak również wszystkich studentów z naszej parafii i mieszkających na terenie parafii. Będziemy prosić Boga o  błogosławieństwo w nowym roku akademickim. W czasie Mszy św. będzie śpiewał chór akademicki.

♦ Różaniec, zarówno w niedziele, jak i w tygodniu odmawiamy o godz. 1730.

W kalendarzu liturgicznym: we wtorek Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa; w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

♦ W sobotę 13 października, po Mszy św. wieczornej odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z kazaniem, procesją różańcową. Z tego powodu, w tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 1730, ponieważ różaniec odmówimy w czasie procesji.

♦ Jutro Akcja Katolicka będzie przewodniczyć modlitwie różańcowej, po Mszy św. spotkanie wspólnoty.

♦ W naszej parafii rozpoczęło się przygotowanie uczniów kl. VII, VIII SP i III gimnazjum do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy rodziców o zainteresowanie się, czy ich dzieci zostały zapisane i uczestniczą w tym przygotowaniu. Informacje na stronie internetowej parafii.

♦ W zakrystii, lub w kancelarii przyjmujemy już  na wypominki jednorazowe i roczne, oraz na Msze św. zbiorowe za Zmarłych, które odprawimy w Dniu Zadusznym o godz. 900 i 1800. Pamiętajmy o naszych Zmarłych, śpieszmy im z modlitewną pomocą, prośmy Miłosiernego Boga o ich zbawienie.  Bardzo prosimy, aby imiona i nazwiska Zmarłych pisać czytelnie, w 1. przypadku, mianowniku.

Przypominamy, że w naszej parafii wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 700, 830, 1000, 1130 i 1800; natomiast wypominki jednorazowe w Dzień Zaduszny i przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 1730.

W przyszłą niedzielę, w całej Polsce będzie obchodzony XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Z tej racji Akcja Katolicka z naszej parafii będzie, jak co roku, zbierała przed kościołem ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo rzeszę ponad 2500 stypendystów z całej Polski. Św. Jan Paweł II nazywał to dzieło swoim żywym pomnikiem.

♦ W ubiegłą niedzielę, w ramach zbiórki pieniężnej, z przeznaczeniem na potrzeby parafii i wszystkie przeprowadzane remonty zostało zebranych 38199 zł i 10 $. Wszystkim tak hojnym Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy przesyłają swoje ofiary na konto parafii lub też składają je na tacę, podczas Mszy św. niedzielnych. W intencji Ofiarodawców, w dowód wdzięczności, zostanie odprawiona Msza św. w dniu parafialnego odpustu, 28 października, o godz. 1130. Dziękujemy także członkom Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej i Zespołu Caritas za przeprowadzenie zbiórki.

♦ W przyszłą niedzielę spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych z naszej parafii o godz. 1600 na plebanii.

♦ W dniu wczorajszym, 6 października, swoje imieniny obchodził ks. Artur Czepiel, wikariusz w naszej parafii. Ks. Arturowi, wraz z darem modlitwy, życzymy obfitości Bożych łask i darów w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp.  Józefa Solarza, lat 79 i Sylwestra Kasprzyka, lat 84, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 13

Wczoraj 198

W tym tygodniu 610

W tym miesiącu 5806

Wszystkie odwiedziny 669101

Obecnie 9 gości na stronie.

Do góry