Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy 31 Niedzielę Zwykłą. O godz. 1730 nabożeństwo różańcowe za Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, z adoracją, śpiewem, indywidualny błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

♦ W kalendarzu liturgicznym: w piątek rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w niedzielę 11 listopada, św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 1000.

♦ Od dzisiejszej niedzieli, przed Mszami św. o godz. 700, 830, 1000, 1130 i 1800 modlimy się za Zmarłych, zgłoszonych w tegorocznych wypominkach rocznych. Wypominki te zostały wydrukowane i umieszczone w gablocie przy kościele. Prosimy o przejrzenie tych list i zgłoszenie w zakrystii ewentualnych pomyłek.

♦ W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy odpust ku czci św. Judy Tadeusza. Pragniemy wyrazić serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia tej uroczystości: p. organiście i kościelnemu, służbie liturgicznej, oazie, chórowi parafialnemu Vox fidei, panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony i świece, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w odpuście. Niech św. Juda Tadeusz wyprasza swoim Czcicielom potrzebne łaski i błogosławieństwo. Plik dźwiękowy z odpustowej Sumy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, a w galerii - zdjęcia z odpustu.

♦  W środę, 7 listopada, w godzinach: 1630 - 1730, dyżur parafialnego zespołu Caritas, po Mszy św. spotkanie zespołu. Zapraszamy chętnych Parafian do włączenia się w prace naszego zespołu Caritas.

♦ Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, na Dróżki za Zmarłych w sobotę 10 listopada, o godz. 830. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Serdecznie zapraszamy.

♦ W niedzielę 18 listopada odbędzie się, ustanowiony przez papieża Franciszka, II Światowy Dzień Ubogiego. Jak słyszeliśmy w czytanym dzisiaj Liście pasterskim, Metropolita Krakowski polecił, aby w każdej parafii w niedzielę 18 listopada, przeprowadzić zbiórkę do puszek, a zebrane pieniądze przeznaczyć po połowie: na organizację Święta Ubogich w Krakowie i na dzieła pomocy biednym w parafii. W naszej parafii planujemy zebrane środki przeznaczyć m.in. na organizację poczęstunku dla dzieci w czasie tegorocznych Rorat, a także na pomoc przedświąteczną dla potrzebujących. Tekst orędzia papieża Franciszka na II Światowy Dzień Ubogiego, Listu pasterskiego Metropolity Krakowskiego, a także inne informacje związane z organizacją tego dnia w Krakowie, znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

♦ Od wtorku rozpocznie się malowanie kaplicy Bożego Miłosierdzia i odnawianie ławek. Potrwa ok. 3 tygodni. W tym okresie kaplica będzie zamknięta. W dalszej kolejności planujemy umieszczenie w kaplicy dwóch nowych obrazów: św. Jana Pawła II i św. S. Faustyny, a także zamontowanie nowej boazerii.

♦ Hospicjum św. Łazarza, przy ul. Fatimskiej 18 w Krakowie - Nowej Hucie, zaprasza na bezpłatne szkolenie dla wolontariuszy – opiekunów chorych, które rozpocznie się 9 listopada. Szczegóły na stronie internetowej, w gablocie i bezpośrednio w Hospicjum.

♦ Pomódlmy się za wszystkich Zmarłych z naszej parafii, z naszych rodzin… Wieczne odpoczywanie…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 94

Wczoraj 1045

W tym tygodniu 94

W tym miesiącu 2704

Wszystkie odwiedziny 736012

Obecnie 21 gości na stronie.

Do góry