Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Przeżywamy 32. Niedzielę Zwykłą.

♦ W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie świętych męczenników Polski: Benedykta, Jan, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej.

♦ Najbliższy piątek, 16 listopada, będzie 3. piątkiem miesiąca. Z tej racji Msza św. wieczorna zostanie odprawiona w intencji małżeństw, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zarówno listopadowych Jubilatów, jak i wszystkich małżonków i rodziny naszej parafii.

♦ W nawiązaniu do Listu pasterskiego Metropolity Krakowskiego czytanego przed tygodniem, w przyszłą niedzielę w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej, zostanie przeprowadzana zbiórka do puszek, a zebrane pieniądze przeznaczone po połowie: na organizację Święta Ubogich w Krakowie i na dzieła pomocy biednym w parafii. W naszej wspólnocie zebrane środki planujemy przeznaczyć m.in. na organizację poczęstunku dla dzieci w czasie tegorocznych Rorat, a także na pomoc przedświąteczną dla potrzebujących w naszej parafii. W akcję włączą się również Rycerze Kolumba. Zbiórkę przeprowadzi parafialny zespół Caritas. Tekst orędzia papieża Franciszka na II Światowy Dzień Ubogiego, Listu pasterskiego Metropolity Krakowskiego, a także inne informacje związane z organizacją tego dnia w Krakowie, znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

♦ Panowie Organista i Kościelny w tym tygodniu rozpoczynają roznoszenie opłatków na stół wigilijny, które po Mszy św. zostaną poświęcone. Przyjęcie od Kościelnego i Organisty świątecznych opłatków jest wyrazem wdzięczności wspólnoty parafialnej za ich całoroczną posługę w naszym kościele. Informujemy, że nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar.

♦ W minionym tygodniu rozpoczęło się malowanie kaplicy Bożego Miłosierdzia i odnawianie ławek. Potrwa ok. 3 tygodni. W tym okresie kaplica jest zamknięta. W dalszej kolejności planujemy umieszczenie w kaplicy dwóch nowych obrazów: św. Jana Pawła II i św. S. Faustyny, a także zamontowanie nowej boazerii.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Mariana Kosteckiego, lat 77, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 94

Wczoraj 216

W tym tygodniu 1116

W tym miesiącu 5409

Wszystkie odwiedziny 716159

Obecnie 62 gości na stronie.

Do góry