Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

TRANSMISJA ONLINE

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Przeżywamy 33. Niedzielę Zwykłą. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

♦ W kalendarzu liturgicznym: jutro wspomnienie bł. Salomei zakonnicy; we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W czwartek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, organistów, dyrygentów, chórów.  Z tej okazji p. Organiście i Członkom naszego parafialnego chóru Vox fidei, składamy serdecznie życzenia, dziękując za ich posługę i zaangażowanie w naszej parafii. Niech św. Cecylia wyprasza potrzebne łaski i dalej wspiera w ubogaceniu, poprzez muzykę i śpiew, liturgii w naszym kościele. Chór będzie śpiewał w najbliższą środę podczas Mszy św. wieczornej, a po Niej, wystąpi z krótkim koncertem.

♦ W nawiązaniu do Listu pasterskiego Metropolity Krakowskiego, odczytanego w niedzielę 4 listopada, a dotyczącego obchodów II Światowego Dnia Ubogiego, ustanowionego przez papieża Franciszka, w dzisiejszą niedzielę, w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej, również i w naszej, przeprowadzana jest zbiórka do puszek, a zebrane pieniądze zgodnie z wolą Biskupa krakowskiego, przeznaczone po połowie: na organizację Święta Ubogich w Krakowie i na dzieła pomocy biednym w parafii. W naszej parafii zebrane środki planujemy przeznaczyć m.in. na organizację poczęstunku dla dzieci w czasie tegorocznych Rorat, a także na pomoc przedświąteczną dla potrzebujących w naszej parafii. W akcję włączają się również Rycerze Kolumba. Zbiórkę przeprowadza parafialny zespół Caritas. Tekst orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Ubogiego, Listu pasterskiego Metropolity Krakowskiego, a także inne informacje związane z organizacją tego dnia w Krakowie, znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

♦ Panowie Organista i Kościelny roznoszą opłatki na stół wigilijny, poświęcone w naszym kościele w niedzielę 4 listopada. Przyjęcie od Kościelnego i Organisty świątecznych opłatków jest wyrazem wdzięczności wspólnoty parafialnej za ich całoroczną posługę w naszym kościele. Informujemy, że nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar.

♦ Trwa malowanie kaplicy Bożego Miłosierdzia i odnawianie ławek. Z tego powodu kaplica jest zamknięta. Pod koniec listopada w kaplicy zostanie umieszczony obraz św. Jana Pawła II, a w dalszej kolejności obraz św. S. Faustyny i zostanie zamontowana nowa boazeria.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Stanisława Czerneckiego, lat 94 i Aleksandry Merta, lat 85, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 82

Wczoraj 1045

W tym tygodniu 82

W tym miesiącu 2692

Wszystkie odwiedziny 736000

Obecnie 24 gości na stronie.

Do góry