Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy 4., ostatnią niedzielę Adwentu.

♦ Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone przy zakupie świec wigilijnych i do skarbon w kościele. Z tych pieniędzy, parafialny zespól Caritas przygotował 132  paczki mikołajowe o wartości 1459 zł. Rada Dzielnicy XIV dostarczyła 45 paczek  mikołajowych. Wsparliśmy również rehabilitację naszych  ciężko chorych  Parafian.

♦ Otrzymaliśmy także od Parafian ok. 170 toreb charytatywnych tzw. tytek, w których darczyńcy ofiarowali żywność dla biednych osób i rodzin. Żywność ta została posegregowana i wydana lub dowieziona najbardziej potrzebującym. W ten sposób obdarowaliśmy 115 osób. Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Ofiarodawcom, młodzieży zaangażowanej w tę akcję, członkom parafialnego zespołu Caritas,  Radzie  Dzielnicy  XIV oraz Rycerzom Kolumba z naszej parafii, za dostarczenie, dowiezienie paczek do mieszkań osób potrzebujących. Wszystkich chcemy powiedzieć: Bóg zapłać!

♦ Jutro Wigilia Bożego Narodzenia i ostatnie Roraty. Od godz. 600 wartę przy betlejemskim światełku pokoju wystawią w naszym kościele harcerze ze szczepu „Kolorowy”. Po Mszy św. roratniej wszyscy, którzy przyniosą ze sobą świece lub lampiony, będą mogli odpalić je od światełka betlejemskiego i zabrać do swoich domów.

♦ Zachęcamy do przeżycia wieczerzy wigilijnej w duchu wiary. Na jej obrzęd składają się m.in.: odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, wspólna modlitwa za żywych i umarłych, dzielenie się opłatkiem – znakiem dobroci, pojednania i pokoju, a także śpiewanie kolęd. Obrzęd Wigilii zamieściliśmy na naszej stronie internetowej. O północy zapraszamy na Pasterkę. Składka z Pasterki tradycyjnie przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS, na wsparcie funkcjonowania w Krakowie Domów Samotnej Matki i „Okna życia”.

♦ We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę; w środę 26. grudnia, święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. W tym dniu będzie czytany list Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a zebrana składka przeznaczona na wsparcie tego Uniwersytetu.

♦ W czwartek 27 grudnia, kapłani naszej parafii rozpoczną wizytę duszpasterską. Kilka dni przed wyznaczonym terminem kolędy, ministranci lub lektorzy przyniosą zawiadomienie o wizycie duszpasterskiej, z podaną datą i przybliżoną godziną odwiedzin kapłana. Plan wizyty duszpasterskiej jest podany w gablocie, zamieszczony na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Do planu kolędy zostało dołączone obszerne wyjaśnienie dotyczące spraw duszpasterskich i organizacyjnych z nią związanych. Ponieważ roznoszenie zawiadomień, z różnych względów, jest coraz trudniejsze, może się zdarzyć, że ministranci nie będą mogli zostawić go w każdym mieszkaniu. Nadto, jeśli np. w danym bloku przyjmuje księdza po kolędzie ok. 50, 60% mieszkańców, lub nawet mniej, to wypisywanie zaproszeń do wszystkich mieszkań wydaje się bezzasadne. Stąd podstawowym źródłem informacji o kolędzie jest strona internetowa parafii, ogłoszenie w gablocie i na Facebooku. Bardzo prosimy w tym względzie o wyrozumiałość.

Otwórzmy drzwi naszych domów przed kapłanem, razem z nim módlmy się o błogosławieństwo Boże w domu, w rodzinie. Za okazaną nam gościnność i ofiarność podczas tegorocznej kolędy, już dzisiaj składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

W piątek, z racji 28. dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Judy Tadeusza, Patrona naszej parafii, z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo. Od godz. 1730 Akcja Katolicka będzie przewodniczyć modlitwie w intencjach przekazanych do naszej parafii z prośbą o wstawiennictwo św. Judy Tadeusza.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Karoliny Knet, lat 87 i Krystyny Augustyniak-Rachtan, lat 77, które pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 94

Wczoraj 216

W tym tygodniu 1116

W tym miesiącu 5409

Wszystkie odwiedziny 716159

Obecnie 56 gości na stronie.

Do góry