Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy 9. Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 1730. W ramach oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna codziennie, do czwartku, po Mszy św. wieczornej.

♦ Serdecznie dziękujemy Pielgrzymom, którzy wzięli udział w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Niech Matka Boża, Królowa Polski wszystkim modlącym się przed Jej Obrazem, całej naszej parafii, wyprasza obfitość Bożych łask. O północy została odprawiona Msza św. w intencji Parafian i wszystkich Ofiarodawców naszej parafii, w dowód wdzięczności, a także za Zmarłych z naszej parafii, kapłanów i wiernych. O terminach Mszy św. zamówionych przez Pielgrzymów, będziemy informować w ogłoszeniach parafialnych.

W kalendarzu liturgicznym: jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. Jest to patronalne święto Straży Honorowej Najświętszego Serca P. Jezusa. Członkom Straży Honorowej składamy serdeczne życzenia, dziękujemy za ich modlitwę i zaangażowanie w życie religijne naszej parafii. W piątek, ze względu na Uroczystość Serca P. Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek także, z racji 28 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Judy Tadeusza, Patrona naszej parafii, z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo. Od godz. 1730 modlitwa różańcowa w intencjach przekazanych do naszej parafii z prośbą o modlitwę przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza.

W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, wraz z darem naszej modlitwy, składamy serdeczne życzenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia procesji w Uroczystość Bożego Ciała: panom niosącym baldachim; osobom niosącym feretrony, chorągwie, sztandary, świece; ministrantom i lektorom, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., Rycerzom Kolumba, wspólnocie oazowej, chórowi parafialnemu Vox fidei, Siostrom Franciszkankom od św. Klary, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym podczas procesji, rodzicom.

Wielką wdzięczność kierujemy do Parafian, którzy obok swoich domów, na swoich ulicach zbudowali i udekorowali ołtarze. Wszystkim zaangażowanym w to dzieło, w imieniu całej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać!

♦ W najbliższy czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszę św. wieczorną i procesję zapraszamy matki w stanie błogosławionym, wszystkie dzieci z naszej parafii, szczególnie te najmniejsze, wraz z rodzicami. Na zakończenie procesji otrzymają specjalne błogosławieństwo. Zostaną także pobłogosławione kwiaty, zioła, wianki i rozdane dzieciom słodkie nagrody na podziękowanie za uczestnictwo w procesji Bożego Ciała i przez całą Oktawę.

♦ Podczas kwesty przeprowadzonej w ubiegłą niedzielę przed naszym kościołem, z przeznaczeniem na wsparcie tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, zostało zebranych 4457 zł. Wszystkim, tak hojnym Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!. Za Ofiarodawców pielgrzymi obiecują modlitwę na pielgrzymim szlaku.

Zapraszamy na  XXXVIX  Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, we Wspólnocie IV Nowohuckiej, w dniach od 6-go do 11-go sierpnia 2019 r. Zapisy: do 28 lipca w kancelarii parafialnej danej grupy pielgrzymkowej w terminach i godzinach urzędowania, a od 30 lipca do 5 sierpnia w Bazie Pielgrzymki - w kościele Arka Pana w Bieńczycach. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii i na plakacie.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Ireny Federczak, lat 96; Weroniki Sucheckiej, lat 95 i Mieczysława Wypaska, lat 85, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek… 

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 14

Wczoraj 198

W tym tygodniu 611

W tym miesiącu 5807

Wszystkie odwiedziny 669102

Obecnie 4 gości na stronie.

Do góry