Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia, choć w naszej polskiej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej.

♦ W związku z dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego wspominamy nasz własny chrzest, który włączył nas do wspólnoty Kościoła i uczynił dziećmi Bożymi. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodzicach, rodzicach chrzestnych i kapłanie, który udzielił nam chrztu św.

♦ Święto Chrztu Pańskiego jest również okazją do przypomnienia podstawowych zasad dotyczących wyboru rodziców chrzestnych. Ich podstawowym zadaniem jest troska o chrześcijańskie wychowanie dziecka, utwierdzanie go w wierze i w chrześcijańskim życiu. Ponieważ chrzestni reprezentują wspólnotę Kościoła, dlatego powinni być praktykującymi katolikami (ochrzczeni, bierzmowani, przystępujący do spowiedzi i Komunii św.). Nie mogą żyć w konkubinacie ani w związkach niesakramentalnych.

W naszym kościele parafialnym sakramentu chrztu św., w sposób uroczysty, udzielamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 1300. Chrzest dziecka należy zgłosić w kancelarii parafialnej przynajmniej 3 tygodnie wcześniej. Informacje na ten temat są podane na stronie internetowej parafii.

Dzisiaj, o godz. 1630 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej, Chóru, Akcji Katolickiej, Zespołu Caritas, Grupy modlitewnej, Straży Honorowej, Pań z biblioteki, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., Rycerzy Kolumba. Po Mszy św., spotkanie opłatkowe w sali na plebanii.

♦ Jutro, od godz. 1730 członkowie Akcji Katolickiej będą przewodniczyć modlitwie różańcowej w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej spotkanie tej wspólnoty.

♦ Najbliższy piątek, 18 stycznia, będzie 3. piątkiem miesiąca. Z tej racji Msza św. wieczorna zostanie odprawiona w intencji małżeństw, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapraszamy do udziału zarówno styczniowych Jubilatów, jak i wszystkich małżonków i rodziny naszej parafii.

♦ W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska.  Jej plan znajduje się w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii i na Facebooku. W blokach, w których w znacznej części mieszkań nie ma kolędy, zawiadomienie o wizycie duszpasterskiej umieszczamy przy wejściu do bloku, klatki, czy też w windzie.

Mieszkańców nowych bloków, w których kolęda odbędzie się po raz pierwszy, prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia kapłana z wizytą duszpasterską za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej naszej parafii. Planowany termin kolędy to środa i czwartek 30 i 31 stycznia, od godz. 1700.

W niedzielę 27 stycznia, wszystkie Msze św. w naszym kościele, zostaną odprawione jako kolędowe, czyli ofiarowane w intencji Parafian, którzy w okresie Bożego Narodzenia przyjęli kapłana z wizytą duszpasterską.

Za otwarte przed nami po kolędzie drzwi, okazywaną nam kapłanom gościnność i ofiarność, składamy Wam, Drodzy Parafianie serdeczne Bóg zapłać!. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom!.

♦ Straż Honorowa Najświętszego Serca P. Jezusa z naszej parafii zaprasza na adorację Dzieciątka Jezus w żłóbku, oraz na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w czwartek 17 stycznia, o godz. 1700. Zachęcamy do licznego udziału!.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Janiny Stankowskiej, lat 79; Piotra Malskiego, lat 85; Józefa Moksy, lat 86; Tadeusza Skałonia, lat 90 i Danieli Bokwa, lat 90, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 7

Wczoraj 198

W tym tygodniu 604

W tym miesiącu 5800

Wszystkie odwiedziny 669095

Obecnie 8 gości na stronie.

Do góry