Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii, prosząc dla nich o dar wzajemnej miłości i Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu.

♦ Jutro wspomnienie św. Sylwestra papieża i zakończenie Starego Roku. Na uroczyste Nieszpory z kazaniem zapraszamy o godz. 1700. Staniemy przed Bogiem w duchu dziękczynienia za wszelkie dary otrzymane od Niego w mijającym 2018 roku, a także będziemy przepraszać za popełnione zło i prosić o Jego Miłosierdzie. Zachęcamy Parafian do licznego udziału w nieszporach i ostatniej w tym roku Mszy św. o godz. 1800.

♦ We wtorek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta zobowiązuje nas, pod grzechem ciężkim, do udziału we Mszy św.

♦ W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i sobota miesiąca. W 1. czwartek o godz. 1615 spotkanie formacyjne członków Straży Honorowej Serca Jezusowego; o godz. 1700 Godzina Święta. W 1. piątek spowiedź św.: rano od godz. 630 do 730,  po południu: dla dzieci od 1600; Msza św. o 1700. Spowiedź św. dla młodzieży i starszych od 1700 do 1900. Zachęcamy Parafian do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej w 1. piątki miesiąca.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Na Mszy św. o godz. 1000 będzie śpiewać Nina Nowak, solistka Teatru Wielkiego i Filharmonii Narodowej w Warszawie, która po Mszy św. wystąpi z krótkim koncertem. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700, zmianka tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 1800, kolejny Wieczór Uwielbienia, z adoracją i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

♦ W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska.  Jej plan znajduje się w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Za otwarte przed kapłanem drzwi, okazywaną nam gościnność i ofiarność, składamy serdeczne Bóg zapłać!.

W niedzielę 13 stycznia, o godz. 1630 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej, Chóru Parafialnego, Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas, Grupy modlitewnej, Straży Honorowej N. Serca P. Jezusa, Pań z biblioteki, Nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., Rycerzy Kolumba. Po Mszy św., spotkanie opłatkowe w sali na plebanii.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Jacka Sochy, lat 49, którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II w intencji rodzin

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa, "narodzonego z Niewiasty" i przez Ducha Świętego stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń.

Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny. Spraw wreszcie - błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu - ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach poprzez rodziny. Przez Chrystusa Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem na wieki wieków. Amen.

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 94

Wczoraj 216

W tym tygodniu 1116

W tym miesiącu 5409

Wszystkie odwiedziny 716159

Obecnie 53 gości na stronie.

Do góry