Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji, chcemy Wam, Drodzy Parafianie i Goście, złożyć świąteczne życzenia. Niech blask prawdy o Zmartwychwstaniu Pańskim rozświetla mroki Waszej codzienności, a wiara w nowe życie niech napełnia Wasze domy i serca radością i pokojem. W tym szczególnym dniu Zmartwychwstania Pańskiego w modlitwie pamiętamy również o naszych Parafianach, którzy mieszkają i pracują poza granicami naszej Ojczyzny. Życzymy im Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pełnych wiary i wzajemnej miłości. Przekażcie im od nas kapłanów te świąteczne, wielkanocne życzenia.

♦ Dzisiaj o godz. 1730 nabożeństwo eucharystyczne z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i Koronką, przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w Wielkim Poście prowadzili nabożeństwo Drogi Krzyżowej; w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek adoracje w Ciemnicy i przy Bożym Grobie. Słowa podziękowania kierujemy do członków grup parafialnych: chóru Vox fidei, ministrantów, lektorów, młodzieży oazowej, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., Rycerzy Kolumba. Dziękujemy także wszystkim Parafianom i Gościom, którzy tak licznie uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii w Niedzielę Palmową i w Liturgii Wielkiego Tygodnia.

♦ Dziękujemy także za wszystkie dary przekazane dla najbiedniejszych Parafian podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Dary te zostały spakowane i rozdzielone przez parafialny zespół Caritas i jeszcze w dniu wczorajszym przekazane 254 osobom, stanowiących  84  rodziny a także osobom samotnym i bezdomnym. Łączna waga rozdzielonej żywności wyniosła ok. 1100 kg. Wraz z darami zebranymi podczas święcenia, rozdzielana była żywność zakupiona dodatkowo przez parafialny zespół Caritas na kwotę 2265 zł. Pieniądze na zakup żywności pochodziły z ofiar Parafian składanych do skarbon w kościele, ze sprzedaży baranków i paschalików wielkanocnych oraz od indywidualnych darczyńców. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie będzie czytany List Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a ofiary zebrane jutro na tacę będą przeznaczone na potrzeby tej Uczelni.

♦  W najbliższą środę, od godz. 1830 ostatnie spotkanie z doradcą podatkowym.

♦ Prosimy o zainteresowanie się pielgrzymkami parafialnymi, jednodniowymi i dłuższymi, których programy znajdują się na stronie parafii, w gablocie i na Facebooku. Najbliższa w sobotę 11 maja do Sanktuarium Narodowego Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem (pozostało kilka wolnych miejsc). Wyjazd o godz. 700, koszt 35 zł. Następna 20-24 sierpnia Perły Polski Wschodniej (również zostało kilka wolnych miejsc). Natomiast osoby pragnące pojechać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie: 4 - 11 listopada, proszone są o zgłoszenie się do końca kwietnia, do ks. Sebastiana, w celu pobrania odpowiednich dokumentów.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Zofii Boczkaj, lat 87 i Marii Adamskiej, lat 86, które pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 7

Wczoraj 198

W tym tygodniu 604

W tym miesiącu 5800

Wszystkie odwiedziny 669095

Obecnie 14 gości na stronie.

Do góry