Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

Dzisiejsza niedziela, ostatnia w roku liturgicznym, jest Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; patronalnym świętem KSM i Akcji Katolickiej.

♦ W kalendarzu liturgicznym: w piątek Święto św. Andrzeja, Apostoła.

♦ W środę, z racji 28 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Judy Tadeusza, z czytaniem próśb zanoszonych do Boga przez Jego wstawiennictwo. Przed Mszą św. modlitwa różańcowa w intencjach przesłanych do naszej parafii z prośbą o modlitwę przez wstawiennictwo Patrona naszej parafii.

♦ W tym tygodniu przypada 1. sobota miesiąca.  O godz. 830 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii; od godz. 730 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie, prowadzone przez Róże Żywego Różańca.

♦ W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmianka tajemnic różańcowych, a po Mszy św. wieczornej kolejny Wieczór Uwielbienia z adoracją, śpiewem, modlitwą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Od poniedziałku 3 grudnia Roraty, tradycyjnie o godz. 630. Od 600 będziemy śpiewać Godzinki. Już dzisiaj zachęcamy dorosłych, młodzież, rodziców i dzieci z lampionami do licznego udziału w Roratach. Po Mszy św., podobnie jak to było w roku ubiegłym, zapraszamy dzieci do sali na plebanię na słodki poczęstunek. Informacje o tematyce tegorocznych Rorat są umieszczone na stronie internetowej parafii.

♦ Od dzisiejszej niedzieli, parafialny zespół Caritas rozpoczyna rozprowadzanie świec na stół wigilijny. Mała świeca kosztuje 8 zł, duża 15 zł. Ofiary złożone powyżej tych kwot, będą przeznaczone na pomoc  dla potrzebujących w parafii. Nasza parafia organizuje również wsparcie dla biednych z ofiar składanych do skarbon znajdujących się w kościele.

W 1. i 2. niedzielę Adwentu, wzorem roku poprzedniego, odbędzie się w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych z przeznaczeniem dla biednych. Wykaz proponowanych artykułów, znajduje się na torbie charytatywnej tzw. tytce, którą również pamiętamy z ubiegłego roku. Wykaz ten został również umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Taką torbę, inną, lub po prostu zwykłą reklamówkę, można wypełnić produktami, przynieść do kościoła w niedziele 2. i 9. grudnia lub też na Roraty w dni powszednie i złożyć do przygotowanych koszy lub w zakrystii. Zespół Caritas dokona segregacji i dystrybucji przyniesionych darów. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, składane przy zakupie świec wigilijnych, do skarbon i produkty przyniesione w torbach charytatywnych. Bóg zapłać! Więcej informacji na stronie parafii.

♦ W ubiegłą niedzielę, z racji Światowego Dnia Ubogiego, podczas zbiórki do puszek, zostało zebranych 6370 zł. Połowa z tej kwoty została przekazana do Caritas Archidiecezji Krakowskiej, druga przeznaczona na dzieła miłosierdzia w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy Zespołowi Caritas za przeprowadzenie zbiórki, a wszystkim, tak hojnym Ofiarodawcom, składamy serdeczne Bóg zapłać!.

W tym tygodniu zakończy się odnawianie kaplicy Bożego Miłosierdzia. Trwają prace wykończeniowe.

Duszpasterstwo Akademickie RUBIKON przy naszej parafii, zaprasza studentów na spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1800. DA RUBIKON tworzy młodzież akademicka z różnych uczelni krakowskich. Nowe idee, wyzwania, znajomości, konwencje, poglądy. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którym nie obce są słowa ks. Józefa Tischnera „Bóg nas znalazł, zanim my znaleźliśmy Boga”. W nowym roku 2019 chcielibyśmy zorganizować wspólny wyjazd rekolekcyjno-turystyczny. Więcej informacji w późniejszym terminie.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy duszę śp. Władysławy Rupa, lat 83; Ryszarda Gawła, lat 66, Kazimierza Urbana, lat 85 i Jana Borowca, lat 79, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 6

Wczoraj 198

W tym tygodniu 603

W tym miesiącu 5799

Wszystkie odwiedziny 669094

Obecnie 6 gości na stronie.

Do góry