Msze Święte

W tygodniu:
6:30, 7:00, 18:00

W Niedziele i Święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

Kancelaria parafialna

Wtorek, Środa: 
16:00 - 17:30

Czwartek, Sobota:
8:00 - 10:00

♦ Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 1600 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII SP z naszej parafii i ich rodziców. Zakończy ona, w kończącym się roku szkolnym, kolejny etap przygotowania do tego sakramentu. Prosimy rodziców i uczniów o konieczną obecność. O godz. 1730 nabożeństwo czerwcowe.

W dzisiejszą niedzielę w Archidiecezji Krakowskiej kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W najbliższy czwartek 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Boże Ciało. W tym dniu Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o 1130, ponieważ po Mszy św. o godz. 1000 wyruszy procesja Bożego Ciała. Przejdzie tradycyjnie ulicami: Wężyka, Tuwima, Gałczyńskiego, Nastrojową, Kwiatów Polskich i z powrotem powróci do kościoła ulicą Wężyka.

♦ Na trasie procesji zostaną zbudowane 4 ołtarze, w tym samych miejscach, co w latach ubiegłych. Gorąco prosimy Rodziny i Parafian, którzy od lat je budują i ozdabiają, aby i w tym roku podjęli trud przygotowania ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

Zwracamy się także z serdeczną prośbą do Parafian mieszkających na trasie procesji, aby udekorowali swoje domy dla Chrystusa, który jak śpiewamy: zagrody nasze widzieć przychodzi. Prosimy również, aby na czas procesji nie parkować samochodów na wymienionych wyżej ulicach, by umożliwić swobodne przejście uczestniczącym w procesji.

♦ Zachęcamy i prosimy, aby na procesję zabrać z kościoła wszystkie chorągwie, feretrony i sztandary. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, chłopców w wieku przedszkolnym do dzwonienia dzwoneczkami, dzieci z klasy III, IV o przyjście w strojach komunijnych. Zwracamy się z prośbą, aby również starszym, niepełnosprawnym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich, umożliwić udział w procesji. Niech liczny udział w procesji Bożego Ciała będzie wyrazem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej będziemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła. Zachęcamy Parafian do licznego udziału.

♦ W środę po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 1900, próba dla dziewczynek, które pragną sypać kwiaty na procesji Bożego Ciała i podczas Oktawy tej Uroczystości. Na próbę zapraszamy również chłopców, którzy będą dzwonić dzwoneczkami.

W środę od 1700 spowiedź św. przed Uroczystością Bożego Ciała.

♦ W piątek o godz. 1700, sprzed kościoła, wyjazd na Jasną Górę, na nocne, modlitewne czuwanie naszej parafii. Msza św. o północy, w kaplicy Matki Bożej, zostanie odprawiona  w intencji Parafian, w intencji Ofiarodawców naszej parafii, a także za wszystkich zmarłych Parafian i kapłanów. którzy w naszej parafii pracowali.

♦  Najbliższy piątek 21 czerwca, będzie 3. piątkiem miesiąca. Z tej racji Msza św. wieczorna zostanie odprawiona w intencji małżeństw, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Do udziału zapraszamy czerwcowych Jubilatów.

♦ W środę 19 czerwca, w godz. 800-1000, w kościele św. Wojciecha na Rynku Krakowskim, przedstawiciele naszej parafii, w ramach tzw. Jerycha różańcowego, będą przewodniczyć modlitwie w intencji duchowej odnowy miasta Krakowa.

♦ W dniach 8-12 października zapraszamy na pielgrzymkę Szlakiem Bożego Miłosierdzia. Na trasie m.in.: Skarżysko-Kamienna, Białystok, Różanystok, Kowno, Wilno, Szawle, Troki, Płock. Dokładne informacje i program na plakacie, stronie parafii i w zakrystii.

♦ Miłosiernemu Bogu polecamy dusze śp. Czesława Białkowskiego, lat 84; Stanisława Kijowskiego, lat 75 i Stefanii Tomaszewskiej, lat 94, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek.

Nabożeństwa

I-szy Czwartek
Godzina Święta: 17:00 - 18:00

I-szy Piątek
Spowiedź Święta:
rano: 6:30 - 7:30
po południu: 16:00 - 19:00
Msze Święte:
6:30, 7:00, 17:00, 18:00

I-sza Sobota
Msza Święta w intencji Rodzin naszej parafii: 8:30

Nowenna do św. Judy Tadeusza
28-ego dnia każdego miesiąca: 18:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa: 18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek: 17:00 - 18:00

Wieczory Uwielbienia

Każda I niedziela miesiąca po Mszy Świętej o 18:00.

Poradnia dla narzeczonych

I i III wtorek miesiąca: 18:00 - 19:00

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji...

Biblioteka parafialna

Czwartek: 17:00 - 18:00
Niedziela: 9:30 - 10:30

Kontakt

ul. Wężyka 6
31-580 Kraków

tel. 012 647 94 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo juda

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 121

Wczoraj 216

W tym tygodniu 1143

W tym miesiącu 5436

Wszystkie odwiedziny 716186

Obecnie 22 gości na stronie.

Do góry